Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

Οριστικά φαίνεται να απομακρύνεται από την επικίνδυνη ζώνη ο Πανιώνιος μετά τη νίκη του στη Νέα Σμύρνη με 1-0 επί του Παναιτωλικού.

Τέσσερις μέρες μετά την πολύ μεγάλη τους πρόκριση στο Κύπελλο κόντρα στον Παναθηναϊκό, οι κυανέρυθροι έδειξαν ξανά ότι κρύβουν πολύ ταλέντο στη νεανική τους σύνθεση και αν βρουν τις ισορροπίες θα μπορέσουν να κάνουν πολλά ακόμα βήματα μπροστά.

Στην αναμέτρηση με την ομάδα Αγρινίου ένα τέρμα από τον Νιαζί Κούτσι, που επέστρεψε στα γκολ, ήταν αρκετό για να τους δώσει τη νίκη. Ο Φινλανδός επιθετικός χτύπησε στο 53ο λεπτό μετά από όμορφη πάσα του Σκέμπρι, που εξέθεσε την άμυνα του Παναιτωλικού.

Οι Αγρινιώτες για δεύτερο συνεχόμενο ματς μετά την ισοπαλία τους με τον Παναθηναϊκό εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και δεν κατάφεραν να αποδείξουν ότι άξιζαν κάτι παραπάνω, παρόλο που στα τελευταία λεπτά του αγώνα πίεσαν για την ισοφάριση, χωρίς ποτέ να βγάλουν τη μεγάλη φάση.