Πέμπτη 11 Νοεμβρίου 2010

Πρόκριση και χωρίς Μουρίνιο η Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 5-1 την Ρεάλ Μούρθια στο "Μπερναμπέου", παρά την αποβολή του... Ζοζέ Μουρίνιο και προκρίθηκε στους "16" του Copa del Rey.
photo
Το σκορ άνοιξε ο Εστέμπαν Γκρανέρο με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή και τα τέρματα των γηπεδούχων διπλασίασε ο Γκονσάλο Ιγκουαΐν στο 44'.

Λίγα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Ζοζέ Μουρίνιο για τις γνωστές του αντιδράσεις από τον πάγκο.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε το 3-0 στο 75', ο Πέδρο μείωσε για τους γηπεδούχους με πέναλτι στο 82' και ο Μπενζεμά με τον ίδιο τρόπο έκανε το 4-1 στο 85'.

Η Ρεάλ πάντως είχε και αποβολή παίκτη της, καθώς στο 80' είδε την κόκκινη κάρτα ο Άλβαρο Αρμπελόα, ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 89' ο Τσάμπι Αλόνσο.

"5άρα" και η Μπαρτσελόνα

Επίσης με 5-1 νίκησε και η Μπαρτσελόνα την Θέουτα, η οποία θα έχει να θυμάται πως πέτυχε γκολ στο Καμπ Νόου και μάλιστα μειώνοντας σε 2-1 στο 34' με τον Γκουθμάν.

Το σκορ άνοιξε ο Νολίτο στο 2΄και ο Γκαμπριέλ Μιλίτο έκανε το 2-0 στο 7', ενώ ο Μπόγιαν είχε χάσει πέναλτι (δοκάρι) πριν μειώσει ο Γκουθμάν, φάση στην οποία αποβλήθηκε ο Βίκτορ Μορένο για τους φιλοξενούμενους στο 26'.

Το 3-1 έκανε ο Πέδρο στο 50', το 4-1 ο Μπόγιαν στο 63' και το τελικό 5-1 στο 68' διαμόρφωσε ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος αγωνίστηκε ως αλλαγή.