Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

VIDEO - Με απίστευτη ανατροπή, ο Λεβαδειακός 2-1 τον Παναιτωλικό

Ο Παναιτωλικός για περισσότερο από 90' κρατούσε στα χέρια του τη νίκη, αλλά στις καθυστερήσεις του ματς ο Λεβαδειακός ανέτρεψε την κατάσταση, έφτασε στο 2-1 και πήρε μια πολύτιμη νίκη.

Το ματς στη Λιβαδειά είχε αγωνία μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Μόλις στο 2' ο Μπούντιμιρ έκανε το 0-1 έπειτα από ωραία ενέργεια του Καμαρά.

Στο δεύτερο λεπτό των  καθυστερήσεων του αγώνα, ο Κονέ με φάουλ ισοφάρισε (1-1).

Και ύστερα από ένα τρίλεπτο, ο Κουτρουμάνος ανέτρεψε τον Χαραλάμπους, καταλογίστηκε πέναλτι και ο Μάντζιος έδωσε τη νίκη (2-1) στον Λεβαδειακό.

Να τονιστεί πως οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με εννιά παίκτες λόγω αποβολής των Γκάλο, Κουτρουμάνου.

Διαιτητής: Κάμπαξης.

Κόκκινες: Γκάλο (στο 85' με δεύτερη κίτρινη κάρτα), Κουτρομάνος.

Κίτρινες: Τζούνιορ, Μπικέι, Μπούντιμιρ, Ιντζίδης.

Λεβαδειακός: Στρατηλάτης, Νικολακάκης, Κώτσιος, Χαραλάμπους, Κονέ , Ιντζίδης, Πετράτσι(26' Ροτζέριο), Βαρέλα(62' Γουόρντεν), Ορτέγκα, Μάντζιος, Μιλοσάβλιεφ(78' Λυκογιάννης).

Παναιτωλικός: Μπρακάλι, Κούσας, Γοδόι, Τζούνιρο(20' Κουτρομάνος), Γκάλο, Μαρτίνες, Ανέν, Μπακάκης, Καμαρά(90' Μύγας), Μπούντιμιρ(70' Μπόγιοβιτς), Μπικέι.