Κυριακή 16 Μαρτίου 2014

Πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Μπάρτσα ο Μέσι! (video)

Με το δεύτερο γκολ του απέναντι στην Οσασούνα το απόγευμα της Κυριακής ο Λιονέλ Μέσι έγινε ο κορυφαίος σκόρερ στην ιστορία της Μπαρτσελόνα με 370 γκολ!

Ένα από τα σημαντικότερα τέρματα της καριέρας του αλλά και της ιστορίας της Μπαρτσελόνα πέτυχε ο Λιονέλ Μέσι στο 63ο λεπτό του αγώνα με την Οσασούνα στο «Καμπ Νου» την Κυριακή.

Ο Αργεντινός άσος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς έκανε το 4-0 και έφτασε τα 370 γκολ με τη φανέλα των «μπλαουγκράνα», ανεβαίνοντας μόνος στην πρώτη θέση των κορυφαίων σκόρερ στην ιστορία της Μπάρτσα!

Ο Μέσι ξεπέρασε τον «θρύλο» των Καταλανών, Παουλίνο Αλκάνταρα, με τον οποίο… συγκατοικούσε στην κορυφή της σχετικής λίστας από τη στιγμή που «άνοιξε» το σκορ απέναντι στην Οσασούνα, στο 18ο λεπτό του ίδιου αγώνα!