Σάββατο 22 Μαρτίου 2014

VIDEO - Ο Πανθρακικός βύθισε στην απόγνωση τον Αρη

Ο Αρης προηγήθηκε στο σκορ, ζήτησε μια νίκη που θα αναπτέρωνε τις ελπίδες παραμονής του στη Σούπερ Λίγκα, αλλά ο Πανθρακικός αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε την ανατροπή και πήρε τους βαθμούς(2-1).

Ετσι, η ομάδα της Κομοτηνής συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα, ενώ ο Αρης πρέπει να κάνει σχέδια για τη Football League.

Στο 32' ο Ιγκόρ είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κύργιας έκανε το 0-1 για τον Αρη.

Νέο δοκάρι από τον Ιγκόρ στο 65' και το 1-1 έγινε στο 72' από τον Μολίνα.

Ο Πανθρακικός πήρε τη νίκη (2-1) με γκολ που πέτυχε στο 90' ο Ιγκόρ.

Διαιτητής: Δελφάκης.

Κίτρινες: Ρομέου, Τσιάρας, Λαδάκης, Μανιάς.

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μπεν Σαμπάτ, Παπαγεωργίου(46' Χασομέρης), Χρήστου, Λαδάκης, Εμπόου, Ρομέου, Ιγκόρ, Μπαϊκαρά, Τζάνης(86' Καθάριος), Ντιόγκο(46' Μολίνα).

Αρης: Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Βανγκέλι, Καμινιώτης(64' Ηρακλής), Μανιάς, Τάτος, Τσουμάνης, Βλάχος (75' Κουσίδης), Τσιάρας(82' Αγγελούδης).