Σάββατο 6 Νοεμβρίου 2010

Ο Ολυμπιακός Βόλου με Σολάκη 1-0 την Κέρκυρα

Με γκολ του Ηλία Σολάκη (61’) ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε (1-0) της Κέρκυρας, πέτυχε τη δεύτερη νίκη στην έδρα του και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από δύο αγώνες. Δεύτερη διαδοχική ήττα για τους «Φαίακες».

Το φιλμ του αγώνα

5' Σουτ του Μαρτίν, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Κωνσταντόπουλου.
38' Κεφαλιά του Ρόκα, η μπάλα πήρε κατεύθυνση προς την εστία, αλλά ο Στολτίδης την απομάκρυνε.
43' Ο Μαρτίν επιχείρησε ωραίο σουτ, όμως ο Κωνσταντόπουλος απέκρουσε σωτήρια.
44' Δυνατό σουτ του Έπσταϊν από τα πλάγια θέση, απέκρουσε ο Γιακούποβιτς.
54' Σουτ του Καπετάνου στο απλωμένο χέρι του Γκουστάβο, αλλά ο διαιητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
61' ΓΚΟΛ (1-0). Σε σέντρα του Ούμπιντες από δεξιά, ο Σολάκης έσπευσε στο πρώτο δοκάρι και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Κέρκυρας.
73' Ο Μπρέσκα σέντραρε από δεξιά, η μπάλα πέρασε από την άμυνα της Κέρκυρας, αλλά ο Μαρτίν πλάσαρε άστοχα όντας ανενόχλητος στο δεύτερο δοκάρι.
76' Ο Τσίγκας προσπάθησε να απομακρύνει, αλλά έστειλε την μπάλα προς την εστία του, όμως Κωνσταντόπουλος εκτινάχτηκε και αποσόβησε το αυτογκόλ.
80' Σε αριστερό δυνατό σουτ του Καπετάνου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι της Κέρκυρας.
94' Δυνατό ωραίο σουτ του Στολτίδη εκτός περιοχής, ο Γιακούποβιτς εκτινάχτηκε και απέκρουσε.

ΣΚΟΡΕΡ: 61' Σολάκης
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παμπορίδης (Κιλκίς), 46' Τσινιάρης (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 38' Αλβαρες, 77' Ούμπιντες - 83' Βενέτης
ΚΟΚΚΙΝΗ: 84' Σανκαρέ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Σάκης Τσιώλης): Γιακούποβιτς, Σέλεζι, Ζαραδούκας, Ντολεζάι, Σανκαρέ, Ρόκας (46' Καπετάνος), Αλβάρες, Ούμπιντες, Μόνχε, Σολάκης (67' Μπρέσκα), Μαρτίν (76' Κάστρο).
ΚΕΡΚΥΡΑ (Μπάμπης Τεννές): Κωνσταντόπουλος, Γκουστάβο, Κοντοδήμος (85' Δεινόπαπας), Βενέτης, Μαϊστόροβιτς, Στολτίδης, Μακρής, Χαμπλ (54' Φλαβίνιο), Καλαντζής (62' Γιάντσης), Έπσταϊν, Τσίγκας. ENET.GR